Nowoczesne hale pneumatyczne to lekkie i wytrzymałe, dobrze doświetlone i ekonomicznie ogrzewane konstrukcje. Tego typu szybkie i trwałe rozwiązania stosowane są jako magazyny czy nawet hale produkcyjne. Jak wygląda montaż tych konstrukcji?
Pneumatyczne hale w różnych wymiarach oferowane przez ekodynamic.com.pl mogą mieć bardzo różnorodne przeznaczenie. Ich konstrukcja skutecznie chroni przed wiatrem, niską temperaturą oraz przed opadami atmosferycznymi.
Czym są hale pneumatyczne?
Nazwa hale pneumatyczne wzięła się bezpośrednio od typu konstrukcji obiektu, który unosi się dzięki powietrzu. Specjalny system nadmuchowy z wewnątrz hali wytwarza nadciśnienie, które utrzymuje halę w pionie.
Wyróżnia się dwa rodzaje hal pneumatycznych:
- trójwarstwowe z linkami stalowymi
- dwuwarstwowe bez linek stalowych
Oba systemy mogą być używane przy osłanianiu np. obiektów sportowych lub magazynów.
Budowa hal pneumatycznych
Tak jak przy powstawaniu wszelkich konstrukcji, mających osłonic i zadaszyć wskazany obiekt hale namiotowe pneumatyczne również powstają w kilku etapach.
Wśród istotnych faz montażu hal pneumatycznych należy wymienić:
- określenie rozmiarów hali i wybranie odpowiedniej konstrukcji obiektu
- projekt i uzgodnienia związane z powstaniem obiektu
- prefabrykacja hali pneumatyczne zakończona montażem
Hale pneumatyczne można montować jedynie po uprzednim zgłoszeniu inwestycji. Bez odpowiednio uregulowanego stanu prawnego hala może stać przez 180 dni. Warto podkreślić, że montaż hali pneumatycznej jest tańszy niż budowa, która wymaga fundamentów i konstrukcji.
Ile trwa budowa hal pneumatycznych?
Jedną z najistotniejszych zalet hal namiotowych pneumatycznych jest ich bardzo sprawny i szybki montaż. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, budowa hali pneumatycznej namiotowej może zamknąć się nawet w jeden dzień. Tak szybka inwestycja jest nie do pokonania!
Częścią budowy i montażu hali pneumatycznej jest zainstalowanie elementów wyposażenia. W zależności od wybranego systemu hala może być wyposażona w śluzy oraz drzwi, piec nadmuchowy, który utrzyma wewnątrz temperaturę oraz ciśnienia na odpowiednim poziomie, kotwienie, jak również oświetlenie w wybranym wariancie LED, halogen lub świetlówka.
Hala pneumatyczna – montaż do podłoża
Hale namiotowe mocowane są z podłożem za pomocą systemu specjalnych kotew ziemnych i rur rozprowadzonych po całym obwodzie hali. Odpowiednio dobrany system fartuchów szczelnie i estetycznie izoluje konstrukcję od dołu. Hala pneumatyczna łączy cechy trwałej, stałej konstrukcji i stabilnej konstrukcji z lekkością i możliwością szybkiego montażu.